BigMat mezinárodní cena architektury 2019

NOVÝ ROČNÍK BIGMAT INTERNATIONAL ARCHITECTURE AWARD

Vyhlašuje se nový ročník BigMat International Architecture Award, ocenění, které je příkladem závazku skupiny BigMat v oblasti rozvoje a zlepšování společnosti a okolí prostřednictvím výstavby. BigMat International Architecture Award’19 (BMIAA’19 má za cíl ocenit a upoutat pozornost na architektonická díla, která výrazným způsobem přispěla k soudobé architektonické kultuře v Belgii, České republice, na Slovensku, ve Španělsku, Francii, Itálii a Portugalsku.

V rámci tohoto čtvrtého ročníku porota ocení architektonická díla vytvořená v rámci parametrů energetické účinnosti, udržitelného stavebnictví a komfortu bydlení. Zápis a prezentace projektů začne 14. ledna 2019 a skončí 26. dubna 2019. Soutěže se mohou zúčastnit architekti se sídlem v některé ze sedmi zemí výše uvedených, jež jsou zároveň zeměmi, kde má značka svá prodejní místa. Díla ucházející se o tuto cenu musejí být postavena v zemi, kde architekti sídlí, mezi 1. lednem 2015 a 1. lednem 2019.

Porota předá celkem 14 cen, kde bude zastoupeno sedm zemí účastnících se soutěže, dále udělí Zvláštní uznání pro mladé architekty. Ze 14 oceněných porota vybere 7 držitelů národních cen BigMat ’19. Sedm vítězných národních děl se utká o Hlavní cenu za architekturu BigMat´19. Pokud jde o výši cen, Hlavní cena za architekturu BigMat’19 je dotována částkou 30.000€; 6 národních cen Bigmat’19, je dotováno částkou 5.000 € každá; 7 finálových cen BigMat’19, s dotací 1.500€ každá; Zvláštní uznání pro mladé architekty BigMat’19, dotace 1.500€.

Porota bude složena z uznávaných profesionálů z jednotlivých účastnících se zemí. Prezidentem ceny bude jako v předchozích ročnících Jesús Aparicio. Tajemníkem ceny bude Jesús Donaire. Zbytek poroty budou tvořit členové poroty zastupující jednotlivé země: Stéphane Beel za Belgii; Petr Pelčak za Českou republiku a Slovensko; Philippe Prost za Francii; Paolo Zermani za Itálii a Fuensanta Nieto za Portugalsko a Španělsko. Zápis a nahrání dokumentace pro každý projekt je k dispozici na www.architectureaward.bigmat.com, kde jsou veškeré informace týkající se této ceny.

Předání ceny proběhne 22. listopadu 2019 v Palais de la Bourse ve francouzském městě Bordeaux u příležitosti výročního sympózia Skupiny BigMat International.

Skupina BigMat byla založena v roce 1981 s cílem usnadnit distribuci stavebních materiálů prostřednictvím spojení nezávislých podnikatelů. Mezinárodní cena za architekturu vznikla ve Španělsku v roce 2007 a po třech národních ročnících se rozšířila na pole mezinárodní. První mezinárodní ročník v roce 2013 ocenil belgického architekta Xaveera De Geytera. Vítězem druhého ročníku se v roce 2015 stal španělský architekt Alberto Campo Baeza. Vítězem třetího ročníku se v roce 2017 stalo francouzské architektonické studio Lacaton&Vassal.

Příloha: Pravidla soutěže

Nejbližší pobočka

  • Hledám ...
  • Hledám ...
  • Hledám ...

Poptávkový formulář

K poptávce můžete vložit přílohu, například projektovou dokumentaci apod.
Centrála Sezemická 2757/2, 193 00 Praha 9 - Horní Počernice 776 777 867 info@bigmat.cz