Mezinárodní sympozium v Portu

Ve dnech od 17. do 21. října 2018 probíhalo v portugalském Portu další mezinárodní sympózium BigMat International, jehož ústředním tématem byla

Nezávislost a vzájemná závislost: když společný závazek slouží individuální výkonnosti.

Toto téma se stalo a také zásadní výzvou celého setkání pro budoucnost a vývoj skupiny v rámci sektoru, který je více digitalizovaný a multikanálový a přináší  stále více rostoucí konkurenci.

Pokud jde o mezinárodní strategický plán pilotovaný BigMat International, byly představeny dva klíčové segmenty: společná obchodní politika a mezinárodní komunikace. U prvního projektu je třeba zmínit stanovení strategie rozvoje produktů vlastní značky (Private Labels), jež byla účastníkům představena na souběžné výstavě těchto produktů ze všech zemí. U druhého projektu bylo představeno video o nadnárodních hodnotách skupiny. Video zde bylo představeno v předpremiéře. Jedná se o výsledek práce, na níž se podílely všechny členské země.  

Země BigMat se rovněž účastnily plenárních pracovních zasedání, představily zde témata a největší úspěchy roku 2018, které předem vybírali jako témata prezentací členové na mezinárodní úrovni. Výrazný dojem zanechaly   především operace jedné z centrál BigMat týkající se odkoupení strategických prodejních míst od člena opouštějícího skupinu, důležitost nabídnout nové služby týkající se prodeje (instalace produktů), celková správa prodejního místa z centrály a online systém správy nákupů.

A v neposlední řadě zazněla potřeba podporovat členy, aby pracovali pro kolektiv a zapojili se do společné dynamiky, což potvrdili ve chvíli, kdy si zvolili být součástí nezávislého uskupení. To zde zdůraznil Serge Papin, pozvaný na toto sympózium. Bývalý generální ředitel (PDG) kooperativního seskupení Systém U (obchody U: Super U, Hyper U, Utile, U express), pokud jde o vlastní zkušenosti a jeho odborné posouzení, upřesnil, že úspěch družstva, uskupení nezávislých podnikatelů funguje, pokud se členové zapojí! 

Jean-Marc Megnin, generální ředitel Shoppermind – Altavia, další čestný host, vystoupil s příspěvkem, kde uvádí velké trendy při rozvoji celosvětového obchodu B2B a B2C. Podělil se o svou krátkodobou vizi trhu se stavebními materiály a vizi Bigmat International coby entity čím dál tím víc digitalizované a multikanálové. Zároveň upřesnil, že fyzická prodejna zůstává zásadní pro udržení značky a je třeba postupovat s ohledem na digitalizaci distribuce.

Sdílení, hlavní téma tohoto výročního setkání, ukazuje na základní vzájemnou závislost, která spojuje všechny členy sítě a stává se silou kolektivního a panoramatického zamyšlení na mezinárodní, národní i místní úrovni.

Claude Coutant, prezidentka BigMat International, to připomněla přesvědčivě a několikrát. „Je nutné držet pohromadě, dělat vše společně a je třeba si být vědom, že všichni jsme závislí na druhých.“ Ve vybraném kruhu a společně je skupina silnější a odolnější.

Tón je nastaven...

A můžeme směle plnit naše další ambice.

Nejbližší pobočka

Poptávkový formulář

Centrála společnosti: Sezemická 2757/2
193 00 Praha 9 - Horní Počernice (mapa)
info@bigmat.cz